Amerika’ya Nasıl Gidilir – Amerika’ya Gitmek İstiyorum, Ama Nasıl ?

 Amerika’ya Nasıl Gidilir – Amerika’ya Gitmek İstiyorum, Ama Nasıl ?

Amerika’ya Nasıl Gidilir – Amerika’ya Gitmek İstiyorum, Ama Nasıl ?

Amerika’ya gitmek kolaydır, ancak araştırmanızı yapmak ve önceden planlamak da önemlidir. İşte oraya nasıl gideceğinize dair bazı ipuçları.

Pasaport başvurusu yapın.

ABD pasaportuna başvurmak için yapmanız gerekenler:

 • ABD vatandaşı veya uygun vatandaş olmayan kişi olmak (aşağıya bakınız)
 • Başvuru sırasında Dışişleri Bakanlığı Pasaport Bürosunda noter onaylı imzanızın dosyada olması (pasaportunuzu yeniliyorsanız bu gereklidir)

İlk ABD vizesi almak için kullanılabilen formların aynısı pasaport ve vize başvurusu için de kullanılabilir; ancak ilk veya yenileme belgesi için başvurmanıza bağlı olarak hangi belgelerin gerekli olduğu konusunda bazı farklılıklar vardır. Örneğin, diğer tüm gereklilikler karşılanıyor ancak doğum belgesi veya ehliyet numarası gibi başka bir belge aracılığıyla kimlik kanıtı sağlanamıyorsa; yukarıda listelenen diğer tüm gereklilikleri karşılamasalar bile yine de bir tane alabilirler! Ancak bu durum yalnızca, başvuru sahiplerinin bu belgeleri önceden yazdırmadan başvuru yapmalarına olanak tanıyacak herhangi bir ek belgenin mevcut olmadığı durumlarda geçerlidir.”

 

Amerika'nın Popüler Şehirleri - Endless Abroad

Vize başvurusu: Vize başvurusunda bulunun.

Amerika’ya girmek için vizeye ihtiyacınız olacak. Vize, bir ülkeye girmenize ve uzun bir süre kalmanıza izin veren bir belgedir. Genellikle çoğu ülke için gereklidir, ancak hepsi için gerekli değildir.

Vize gereklilikleri ülkeden ülkeye (ve hatta aynı ülke içinde eyaletten eyalete) değişir, bu nedenle sürece başlamadan önce seyahatiniz için en uygun vize türünü bilmeniz önemlidir. İşte bazı yaygın türler:

 • Öğrenci Vizeleri – Yurtdışında Amerika veya Kanada’da eğitim almayı planlıyorsanız, bu ihtiyaçlarınız için doğru seçim olabilir çünkü her iki ülke de göçmenlik politikalarının bir parçası olarak öğrenci vizesi sunmaktadır. Web sitemiz üzerinden çevrimiçi olarak veya lise transkriptleri ve başvurudan önceki 90 gün içinde çekilmiş vesikalık fotoğraflar gibi destekleyici belgelerle birlikte bir başvuru formunu postalayarak başvurabilirsiniz.

Seyahat rezervasyonunuzu yapın.

Seyahatinizi ayırtın:

 • Uçuş rezervasyonunuzu yapın. ABD’ye uçmayı planlıyorsanız, tek yön bilet ve iade edilebilir depozito sunan düşük maliyetli havayollarını arayın. Southwest, JetBlue ve Spirit Airlines gibi havayolları, ucuz uçuşlar sundukları ancak yine de iyi hizmet sağladıkları için harika seçeneklerdir.
 • Otel odanızı önceden ayırtın, böylece konaklama masraflarınızdan tasarruf ederken mümkün olan en iyi teklifi alabilirsiniz! İnternette ücretsiz iptal politikaları olan birçok otel bulabilirsiniz, bu da seyahatiniz sırasında bir şeyler ters giderse para kaybetme riski olmadığı anlamına gelir!

ABD & En Güzel 13 Şehri | Küçük Dünya | Gezi Rehberi

Seyahat rezervasyonu yapın: Havaalanına erken varın.

Havaalanına uçuşunuzdan iki saat önce varırsanız, güvenlikten geçmeniz ve uçağınıza binmeniz daha kolay olacaktır. Aşağıdaki eşyaların tümünü yanınızda getirmelisiniz:

 • Pasaportunuz
 • Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş için geçerli bir vize (gerekliyse)
 • Seyahatiniz sırasında ziyaret etmeyi planladığınız diğer tüm ülkeler için seyahat belgeleri (otel rezervasyonları, kiralık araç belgeleri vb.)
 • Seyahatin her ayağı için bir biniş kartı (gecikmeler dahil) Bu paketleme listesiyle ilgili herhangi bir sorun varsa lütfen bizimle iletişime geçin!

Amerika’da Amerika’da harika zaman geçirin!

Amerika’da Amerika’da harika zaman geçirin! Bu sayfalarda, nasıl havalı görüneceğiniz ve eğleneceğiniz konusunda bazı ipuçları vererek ziyaretinize hazırlanmanıza yardımcı olacağız. Ama önce: eğlendiğinizden emin olun. Bunun sıradan bir dünya turu olmadığını, dünyanın en muhteşem ülkelerinden birini keşfetmek için hayatta bir kez karşınıza çıkacak bir fırsat olduğunu unutmayın! Buradayken eğlenmezseniz, dışarıda başka neler olduğunu görecek kadar uzun kalmanın bir anlamı olmaz. Ve unutmayın: nereye giderseniz gidin ya da gün boyu (ya da gece) etrafımızda ne olursa olsun, yurtdışına seyahat ederken ve gece eve dönerken her zaman güvende olun; aksi takdirde birileri uzay/zaman içindeki yolculukları sırasında yeterince dikkatli olmadıkları için yaralanabilir…

 

Amerika'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler | Kesfetsek.com

Amerika’ya gitmek çok kolay. Sadece küçük bir evrak işi yapmanız gerekiyor.

 • Bir pasaport alın.
 • Vize başvurusunda bulunun (eğer ihtiyacınız varsa).
 • Amerika’ya uçuşunuzu ayırtın, ardından kendinize İngilizce bilen ve varışta sizi doğrudan havaalanına götürecek bir Uber sürücüsü bulun, böylece şehirde kaybolma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz!

Amerika'nın En İyi 5 Öğrenci Şehri

Amerika’ya gitmek çok kolay. Sadece küçük bir evrak işi yapmanız gerekiyor.

 

 

Smm panel

Smm paneli

Ucuz smm paneli

Ucuz smm panel

Yorum Yap