Bitcoin (BTC) Nedir ve Nasıl Alınır?  Bitcoin (BTC) Nedir? – Ne Zaman Çıktı.

 Bitcoin (BTC) Nedir ve Nasıl Alınır?  Bitcoin (BTC) Nedir? – Ne Zaman Çıktı.

Bitcoin (BTC) Nedir ve Nasıl Alınır?  Bitcoin (BTC) Nedir? – Ne Zaman Çıktı.

Bitcoin (BTC) Nedir ve Nasıl Alınır? Bitcoin üretiminin sağlanması ve blok zincir sisteminin sürekliliğini ve güvenliğini tesis edilebilmesi için gerekli bir sistemdir. Başlangıç dan bu yana birçok farklı cihazla yapılan madencilik, artan rekabet ortamı sürekli olarak bu alanda daha fazla kar getirecek yeniliklerin doğmasına neden olmuştur.

Madencilik esasında şifreleri çözerek sisteme yeni blokların eklenmesidir. Şifrelerin çözülmesi, bilgisayarın işlemci kapasitesine ve şifrenin uzunluğuna bağlıdır. Şifreleri çözülmesi ile oluşturulan bloklar üzerinden madenciler Bitcoin ile ödüllendirilir.

Bitcoin Nedir? BTC Nasıl Alınır? › CoinTürk

Madenci sayısının ve sistemin yalnızca 10 dakika içerisinde bir blok üretimine izin vermesi, madenciliği kar edilmesi zor bir duruma sokmuştur. Ayrıca, Bitcoin adedinin sınırlandırılmış olması da madenciliği olumsuz etkileyen bir etken olsa da Bitcoin para biriminde enflasyonun oluşmasını engellemektedir.

 

Bitcoin Ne Zaman Çıktı.

03.01.2008 Tarihinde Bitcoin ilk bloğunu oluşturdu. Ve tam da küresel ekonomik krizin patladığı bir dönemde ekonomik dünyada büyük kayıplara uğrayan yatırımcılar özellikle bireyler küresel bankacılık sistemini denetlemesi gereken birimlerin regülasyonların düzenleyici ve bu işi doğru yapıp yapmadığını sorguladılar.

Alternatif arayışları başladı bu alternatif arayışların ortasında bir anda Bitcoin diye bir şey çıktı. Bitcoin çok ilginç bir şekilde dijital dünyanın en büyük problemini çözdü aslında bu problem dijitle bir varlığın bir kasetin kopyalanması problemini çözdü blok veri sistemine kaydedilen herhangi bir şeyin o sisteme kullanan şirket tarafından ortak bir şekilde onay verilmeden yani mutabakatı yapılmadan her an gibi bir dijital veriyi kopyalaması mümkün değil dolayısıyla bir şeyi kontrol dışı kopyalayamadığınız için ortak dijitle bir değer edilmiş oldu. Dolayısıyla bir anda Bitcoin türedi.

Bitcoin (BTC) Nedir ve Nasıl Alınır

Bitcoin – Ethereum ve Altcoinler Neye Göre İnip Çıkıyor.

Bitcoin hareketlerini ne zaman düşüp ne zaman yükselebileceğini tahmin edebiliriz. Çünkü Bitcoin biliyorsunuz 20.000 dolar çıktıktan sonra geri dip yapınca orda para el değiştirdiği. İşte medya sahibi geleneksel borsalarda ticaret yapan insanlar bu günkü düzeni kuranlar Bitcoin’e giriş yaptılar. Fiatları düşürdüler güzel fiyattan geri dönüş yaptılar. Bunla beraber atık piyasa onların elinde gibi düşüne bilirsiniz buda neye sebep oldu. Eskiden Bitcoin normal piyasaya göre çok daha ters hareket ederdi. Korelasyonları düşüktü ters korelasyon vardı Amerikan borsaları dibe çakıldığında Bitcoin yükselirdi. Ama artık iç veya dış borsaya göre Bitcoin paralel ilerliyor bu sebepten dolayı Bitcoin ve altcoinleri borsanın şekline göre değerlendirebilirsiniz. 

Bitcoin (2009) – (2020) Analizleri.

 • 2009 – 0.06$
 • 2010 – 1.05$
 • 2011 – 6.05$
 • 2012 – 8.46$
 • 2013 – 184.54$
 • 2014 – 272.36$
 • 2015 – 526.02$
 • 2016 – 567.85$
 • 2017 – 4.001.45$
 • 2018 – 7.558.91$
 • 2019 – 8.002.65$
 • 2020 – 19.556.40$

 

Yorum Yap