Hes Kodu Nedir, Nasıl Alınır? HES Kodu Bilgilendirme

 Hes Kodu Nedir, Nasıl Alınır? HES Kodu Bilgilendirme

Hes Kodu Nedir, Nasıl Alınır? HES Kodu Bilgilendirme

HES Kodu Nasıl Alınır? HES Kodu Hakkında Her Şey – Jolly Blog

Hes Kodu Nedir Covid-19 salgını sebebiyle birçok tedbir alındı ve hala da alınmaya devam ediyor. Bu tedbirler arasında toplu taşıma araçlarında hes kodu zorunlu hale getirildi.

Toplu taşıma araçlarına binen herkesin hes kodu olması önemli.  Türkiye’de toplamda 40 ilde toplu taşıma araçlarında Asis CT City ücretleri toplama hizmeti sunacak ve virüsün yayılmasını engellemek için ise hes sorulacak.

Hes kodu sayesinde hastalık bulunan kişiler kolay bir şekilde tespit edilip diğer yolculara bulaşması önlenecek

 

HES kodu nasıl, nereden alınır? Hayat Eve Sığar Uygulaması ve SMS ile Hes kodu alma - Son Dakika Haberleri Milliyet

Covid-19 salgını ortaya çıktığı andan itibaren engellemek ve çoğalmasını önlemek adına birçok yönteme başvuruluyor. Bu sefer ise teknoloji sayesinde toplu taşıma araçlarına hes kodu konuldu ve hes kodu olmayan kimse toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. Hes kodu hayat eve sığar uygulamasını telefona indirdikten sonra telefona mesaj olarak iletilecektir

Asis CT City technologies A.ş Genel Müdürü Fatih Gündoğan yaptığı açıklamalarda korona virüs salgını rağmen teknolojide yatırım yapmaya çalıştıklarını ve bu yaptıkları yatırımlar ile korona virüsü önlemek istediklerini dile getirdi.

Hes kodu sayesinde korona virüs olan kişiler kısa zaman içerisinde tespit edilecek ve eğer toplu taşıma araçlarına bindiler ise bu kişiler toplu taşıma araçlarından gönderilecektir. Bu  sayede diğer yolcular içerecek tamamen ortadan kalkmış olacaktır

 

HES kodu nedir? Nasıl alınır? | ENUYGUN

Hes Kodu Nedir Projesi salgın döneminin en iyi projesi olarak hayata geçirilmiştir.

Toplamda 40 ilde bu hizmete başlanılmıştır.Hes koduna ulaşmak son derece kolaydır ve bunun için hayat eve sığar uygulamasını indirmek gerektir. Hayat eve sığar uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve korona virüs sebebiyle hayatımıza geçirilen bir uygulamadır.

Bu uygulama Play Store sayesinde telefona indirilir. Play Store hayat eve sığar yazdığınızda indir seçeneği karşınıza çıkacaktır ve indirdikten sonra gerekli bilgileri girmeniz halinde test kodunuz telefonunuza gelecektir.

Daha sonra sizlere gönderilen hes kodu toplu taşıma araçlarına binildiğinde gerekli olacaktır. Toplu taşıma araçlarının tümünde hız kodu uygulamasına geçilmiştir. Hes kodu sayesinde toplu taşıma aracına binen ve korona virüs hastası olan kişi olduğunda bütün bilgileri ortaya çıkacak ve toplu taşıma aracından indirilecektir.

Bu uygulamanın amacı korona virüsün yayılmasının engellenmesidir.

Yorum Yap