Instagrama reklam nasil verilir? İnstagram’da Geniş Kitlelere Nasıl Ulaşılır

 Instagrama reklam nasil verilir? İnstagram’da Geniş Kitlelere Nasıl Ulaşılır

İnstagram’da Geniş Kitlelere Nasıl Ulaşılır ?

Instagrama reklam nasil verilir. Günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması olan instagram’ın 800 milyon kullanıcı var. Peki biz bu platformda nasıl geniş kitlelere ulaşabiliriz ?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkânı tanımıştır. 

Instagrama reklam nasil verilir

Diğer Mecraları’da Kullanın

İnstagram hariç Twitter, Facebook gibi sosyal medya platformlarından’da kitleler kazanmaya çalışın. Unutmayın! etkileşimi artırmak önemlidir.

Etkileşim, sosyal medya üzerinde yapılan gönderilerin diğer kullanıcılar tarafından görülüp, içeriğe etkide bulunmasıdır. Bir Facebook profili üzerinden yaptığınız durum paylaşımı 15 like almışsa o gönderinin etkileşimi 15 like değeri almış olmasıdır. Etkileşimi yalnızca sosyal ağlarla sınırlandırmamamız gerekiyor.

 

Doğru Zamanı Belirle

Instagrama reklam nasil verilir  ve önemli bir  kitle nasıl oluşturulur. Takipçilerinizin hangi zamanlarda aktif olduğunu bilmenizin size çok faydası olacaktır. Çevrimiçi olunan saatlerde paylaşım yapılırsa daha fazla Like, İzlenme artırabilirsiniz.

İnstagram işletme hesabını kullananlar için bu özelliği sunuyor. Hesabınızı profili düzenle > Profesyonel hesaba geçiş yap  bölümünden profesyonel hesaba geçtiğinizde takipçileriniz hakkında istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Instagrama reklam nasil verilir

Instagrama reklam nasil verilir Hastag  nasıl Kullanılır.

Yapılan en büyük hatalardan birtanesi ise yanlış etiket kullanımı. Bu tarz etiketleri çoğumuz kullanıyor.  #folow #tbt   

Fakat artık bu etiketleri kullanmanın bir faydası yok. Size şöyle söyleyebilirim bu etiketler için kontenjan doludur artık. Mesela instagram’da yemek ile alakalı bir gönderi paylaştınız #yemek #food #yemektarifleri #yemekmasası #yemektarifi #yemeksunumu etiketlerini kullanmka daha doğru olacaktır. Etikeleriniz gönderiniz ile alakalı olsun. Aksi taktirde  instagram algoritması sizi spam olarak algılar ve keşfete çıkamazsınız.

Instagrama reklam nasil verilir İlgi Gösterinmi nasıl olur.

Takipçilerinize ilgi göstermek sizin için daha iyi olacaktır. Yorumlarına cevap verin. Mesajlarına karşılık verin. Bu sayede takipçilerinizin güvenini kazanmış olursunuz. Ve takipçileriniz size bağlı kalır.

 

Instagrama reklam üçretleri

İnstagram yüksek kitlesi olan bir platfoorm olduğu için reklam üçretleri çok düşük fiyatlarda

10 bin etkileşim almak için 100 tl ile yüksek etkileşimler alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap