İşte 5G hakkında bilmeniz gerekenler! 5G hayatımızda neleri değiştirecek?

 İşte 5G hakkında bilmeniz gerekenler! 5G hayatımızda neleri değiştirecek?

İşte 5G hakkında bilmeniz gerekenler! 5G hayatımızda neleri değiştirecek?

İşte 5G hakkında bilmeniz gerekenler Son zamanlarda gündemden düşmeyen 5G  teknolojisi, ülkemizde yeni yıl ile beraber kullanılacak. Peki, hayatımızda 5G neleri farklılaştıracak? Standartlar alanında hücresel ağların altyapısı şekil alıyor. Bu teknolojilerin alt yapıya uygun bir şekilde üretimi yapılıyor. Teknoloji ise günden güne gelişmeye ve yenilenmeye devam ediyor. Teknoloji yenilendikçe alt yapıda yenileniyor ve ağların daha verimli olması sağlanıyor. Son olarak 4G teknolojisi seneler öncesinden kullanmaya başlamıştık. 5G ise önümüzdeki yıl yani 2021 senesinde kullanılmaya başlayacak. 5G demek, bu alt yapıların beşinci kez yenilenmesi ve geliştirilmesidir.

 

Teknolojinin gelişmesi ve yenilenmesi ile beraber hücresel ağların alt yapısında da yenilenme ve gelişme meydana geliyor. Hücresel ağlar son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile beraber daha fazla yenilenmeye başladı. İlk olarak 5G den evvel; 1G,2G,3G,4G çıkmış ve 4G geliştirerek 5G çıkarılmıştır. 2021 senesinin başından itibaren ise 5G teknolojisi kullanılmaya başlanılabilecek. G İngilizcede nesil anlamını taşımaktadır Bu sebeple de 5G yeni nesil anlamına gelmektedir.

Uzmanlar 5G ile alakalı açıklamalarda bulundu ve 5G’nin hayatımızda birçok şeyi değiştireceğini dile getirdi. 5 G  sadece telefon ile alakalı değil hizmet, eğlence, otomotiv ve sağlık alanında da birçok değişikliği meydana getirecek. Keşke sayesinde kontrollü mobil veri kullanılacak. 5G sayesinde insanlar birbirleri ile kısa zaman içerisinde iletişime kesintisiz bir şekilde geçecekler.

İşte 5G hakkında bilmeniz gerekenler 5G İhtiyaç Haline Dönüştü

5G 2030 senesine kadar küresel ekonomiye değer katma etkisine sahiptir. Şu anda birçok ülkede 5G kullanılmaktadır. Bu sebeple de artık 5G ihtiyaç haline gelmiştir ve ülkemizde ise 2021 senesi ile beraber kullanılmaya başlanacaktır.

İşte 5G hakkında bilmeniz gerekenler

5G İle Neler Farklı Açacak

5G neleri farklılaştıracak konusu birçok kişi tarafından araştırmakta ve merak edilmektedir. Uzmanlar 5 G ile alakalı açıklamasında birçok şeyin gelişeceğini ve değişeceğini dile getirdi. Birçok ülkede 5G kullanılıyor ve bu teknoloji sayesinde uzaktan ameliyatlar yapılıyor. 5G kullanılmaya başlanıldığında otonom araçlar ile ilişkimiz daha fazla artacaktır. Aynı zamanda 5G diğer yerlere göre daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde hizmet verecek.

İşte 5G hakkında bilmeniz gerekenler

Yorum Yap