İzmir depreminin mucize çocuğu Ayda’nın yürek yakan kelimeler

 İzmir depreminin mucize çocuğu Ayda’nın  yürek yakan kelimeler

Depreminin Mucize Çocuğu Ayda’nın yürek yakan kelimeler Ayda’nın Babasından Yürek Yakan Kelimeler

 

İzmir depreminin mucize çocuğu Geçtiğimiz günlerde meydana gelen depreminde 91 saat sonra ayda isminde çocuk kurtarılmıştı. Aydın’ın annesinin ise kısa süre içerisinde cansız bedenine ulaşıldı. Son dakika gelen bilgiye göre Ayda’nın babası Uğur Gezgin, Ayda nın annesinin hayatını kaybettiğini bilmediğini dile getirdi. Baba Gezgin Ayda’nın annem kedilerden çok korkar ve yakında eve döner gelince de hep beraber pikniğe gideriz dediğini dile getirdi.

İzmir depreminin mucize çocuğu

İzmir depreminin mucize çocuğu

İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde   30 Ekim tarihinde 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi vebBu depremde Rıza Bey Apartmanı yıkıldı. Bu depremde daha birçok apartman hasar gördü ve 100’ü aşkın hayatını kaybeden oldu. Ayda’ya ise tam 91 saatin sonunda ulaşıldı. Rıza Bey Apartmanında Aya nıın annesi ile beraber tam 37 kişi hayatını kaybetti. Aydadan hemen sonra anne Fidan gezginin cansız bedenine ulaşıldı. Deprem anında Ayda’nın babası Uğur Gezgin ve abisi Atakan gezginin evde olmadığı tespit edildi. Baba ve abi evde olmadığı için depremde sağ kurtuldular. Ayda ise 91 saatin ardından kurtulduktan sonra bir süre yoğun bakımda tedavisine devam edildi ve daha sonra normal odaya alınarak bir sürede normal odada tutuldu.

 

Aydanın babası Uğur Gezgin Ayda’ya olanı biteni ve annesinin hayatını kaybettiğini anlatmaya çalışıyor fakat ayda annesinin geleceğine inanıyor. Uğur Gezgin, kızıma bir türlü annesinin hayatını kaybettiğini Söyleyemedim. Eşim kedilerden çok ürkerdi ve kızım da bunu bildiği için kedilerden korktuğu için eve gelmediğini düşünüyor ve kısa zaman içerisinde eve geleceğini umuyor. Geçtiğimiz günlerde bana baba, annem kedilerden korkuyor yakında eve gelir daha fazla sokakta kalmaz, gelince de hep beraber pikniğe gideriz olur mu dedi. Baba Uğur Gezgin Ayda nın sağlık durumu hakkında da bilgi verdi. Ayda’nın sağlık durumunun daha iyiye gittiğini ve bu sürecin kendilerine olumsuz bir şekilde etkilediğini söyledi.

İzmir depreminin mucize çocuğu

İzmir depreminin mucize çocuğu

Baba Uğur Gezgin  evleri yıkıldığı için geçici bir süreliğine kardeşinin evinde durduklarını dile getirdi. Ev fiyatlarının depremden sonra daha çok yükseldiğini dile getirerek 500 bin TL’lik evleri şimdi ise 8 bin TL’ye  satıyorlar. Devletimiz her zaman yanımızda oldu ve onlara buradan teşekkür ediyorum dedi.

 

Yorum Yap