Kades nedir nasıl indirilir ? Kades nedir, Kades açılımı ne demek …

 Kades nedir nasıl indirilir ? Kades nedir, Kades açılımı ne demek …

Kades nedir nasıl indirilir? Kades nedir, Kades açılımı ne demek

Kades nedir nasıl indirilir  son zamanlarda hazırlanan ve kadın cinayetlerini ya da istismarlarına önlemek için telefona indirilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde birçok kadın istismar ve cinayet gibi olumsuzluklardan kurtulmuştur. KADES’in açıklaması kadın destek uygulamasıdır. Uygulama son zamanlarda gündemde yerini almaya başladı ve birçok kişi tarafından şimdiye kadar indirilerek kullanılmaya başladı. Bu uygulamanın kullanımı son derece basittir.

KADES uygulaması indirildiğinde tek bir tuş ile acil durum merkezine sinyal gidecek ve polis ekipleri adresinize gelerek sizlere yardımcı olacaktır. KADES nedir? Kimler KADES uygulamasını kullanabilir? Nasıl indirilir? İşte detaylar

KADES Nedir? KADES açılımı ne demek …

KADES kadınların şiddet ve istismar gibi problemlere maruz kalmasını önlemek amacı ile indirilen resmi bir uygulamaya verilen isimdir. Bu uygulamanın açılımı ise kadın destek uygulamasıdır. Bu uygulama Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından üst kalitede hazırlanmıştır.

Hem kadınlar hem de çocuklar bu uygulamayı basit bir şekilde kullanabilir. Eğer kadın herhangi bir şiddete ya da istismara maruz kalıyor ise KADES telefonda yüklü ise tuşa basması ile birlikte acil destek ihbar sistemine bildirim gidecek ve kısa süre içerisinde polisler adrese gelecektir. Bu sebeple de mutlaka bu uygulamayı indirdikten sonra gerekli olan bilgiler eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Bunun nedeni acil durum çağrısında polis ekiplerinin bilgilerinize kısa süre içerisinde ulaşacak olmasıdır.

Kades nedir nasıl indirilir ?

KADES uygulaması son zamanlarda gündemde yerini alan ve birçok kişi tarafından indirilen bir uygulamadır. Peki, KADES uygulaması nasıl indirilir? Google Play Store ya da App storeden ücretsiz bir şekilde indirilen bu uygulama basit bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra mutlaka adresinizi ve telefon numaranızı T.C. kimlik numaranızı girip aktivasyon kodu ile de aktif hale getirmelisiniz.

Burada mutlaka uygulamanın aktif olması gerekmektedir. Daha sonra herhangi bir şiddet veya istismara maruz kaldığınızda KADES uygulamasının üzerini tuşlayarak polis merkezine çağrı gönderebilir ve kısa süre içerisinde polislerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. KADES uygulaması acil durumlar için hazırlanan bir programdır ve gereksiz yere kullanıldığında 2 ile 4 sene arasında hapis cezası olmaktadır.

Yorum Yap