Kendi başıma nasıl para kazanabilirim ? – En Kolay ve Hızlı 100 Para Kazanma Yolu

lk adım, işe balıklama dalmadan önce her zaman işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmektir. Bu, daha sonra işler önceden iyi hazırlanılmadığı için planlandığı gibi gitmediğinde hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayacaktır
 Kendi başıma nasıl para kazanabilirim ? – En Kolay ve Hızlı 100 Para Kazanma Yolu

Kendi başıma nasıl para kazanabilirim ? – En Kolay ve Hızlı 100 Para Kazanma Yolu

İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır. En yaygın yol bir blog açmaktır, ancak internetten para kazanmanın başka birçok yolu da vardır. Bu sizin becerilerinize, ilgi alanlarınıza ve konumunuza bağlıdır. Bu yazıda en popüler olanlardan bazılarını ayrıntılı olarak tartışacağız:

Bir Blog Başlatın

 • Tutkulu olduğunuz bir şey hakkında bir blog başlatın
 • Konuyla ilgili deneyimleriniz ve görüşleriniz hakkında yazın
 • Blogunuzu markanızı oluşturmak, yaptığınız işle daha fazla insanın ilgilenmesini sağlamak ve bir şekilde bundan para kazanmak için kullanın (bunu premium içerik için ücret alarak yapın)
 • Facebook veya Twitter gibi sosyal medya kanalları aracılığıyla ne hakkında yazdığınız ve bu içerikle nasıl etkileşim kurdukları konusunda bir kitle oluşturmak için bir fırsat olarak kullanın
 • Sayfanızı takip edenlerle güven oluşturun, böylece ticari çıkarlarına yatırım yaparken size güvenebileceklerini bilirler

Satış Ortaklığı Pazarlamasına Girin

Satış ortaklığı, bir kişinin kendi linkine tıklayıp bir ürün satın aldığında ödeme aldığı bir online reklamcılık türüdür. Bir satış ortaklığı programı oluşturmanın birçok farklı yolu vardır, ancak en yaygın olanı, web sitenizi insanların tanıtımını yaptığınız şirketlerden birinde bir hesaba kaydolmaları için bir portal olarak kullanmayı içerir.

İlk başladığınızda, nereden başlayacağınızı ve her şeyin nasıl birlikte çalıştığını anlamak biraz zor olabilir. Ancak her şeyi doğru bir şekilde kurduktan ve ilk günden itibaren para kazanmaya başladıktan sonra işiniz çok kolay!

Çevrimiçi Kurs Satmak

Belirli bir alanda uzmansanız, kendi kursunuzu oluşturmak ve çevrimiçi olarak satmak kazançlı olabilir. Örneğin, serbest çalışan olarak evden nasıl para kazanılacağını biliyorsanız, neden bu konuda bir kurs oluşturmayasınız? Bu, kendi yan işlerini yapmak isteyen pek çok kişinin ilgisini çekecek bir şeydir.

Başka bir yol da, belirli bir konuda (belki tartışmalı bir konuda bile) özel bilginiz varsa, çevrimiçi bir kurs oluşturmak cazip olabilir çünkü bu tür konular gibi bilgilere her zaman talep olacaktır. Birisi bunları web siteniz veya platformunuz aracılığıyla satın aldığında ne kadar popüler olurlarsa, talep nedeniyle değerleri artacağından fiyatları da o kadar yükselecektir!

Bir E-kitap Yazın

E-kitap dijital bir kitaptır. Bilgisayarlarda, tabletlerde ve akıllı telefonlarda okunabilir. E-kitaplar normal kitaplarla aynı şekilde satılır: Amazon’dan veya diğer çevrimiçi perakendecilerden satın alabilir veya bilgisayarınıza veya cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bir e-kitap yazmak için ilgi alanınızla ilgili konuları (işletme yönetimi gibi) araştırmanız ve bunu yaparken aklınıza gelen her şeyi yazmanız gerekecektir. Bir sonraki adım, metni iyi akacak ve iyi bir dilbilgisi yapısına sahip olacak şekilde düzenlemektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra, metni bir .doc dosyası olarak kaydedin ve Scribd gibi platformlara yükleyin; böylece diğer insanlar bu materyale erişmek isterlerse, oluşturulması için herhangi bir ön ödeme yapmadan indirebilirler; ancak çoğu yazar bunu yapmamayı tercih eder, çünkü bazı okuyucular çalışmalarını hiç satın almadıkları için birçok yazar amaçlanandan daha az parayla sonuçlanır!

Sanal Asistan Olun

Evden çalışarak para kazanmak istiyorsanız, sanal asistan olmak sizin için doğru olabilir. Sanal asistanlar, bireyler veya işletmeler olabilen müşterileri adına görevleri ve hizmetleri yerine getirir.

Sanal asistanlar genellikle uzaktan çalışan (veya en azından zamanın bir kısmında) serbest meslek sahibi profesyonellerdir, ancak kişisel hizmet gerektiren herhangi bir sektörde de iş bulabilirler. Bu kariyerin avantajları arasında esneklik, programınız ve kazancınız üzerinde kontrol ve yaşam tarzınıza en uygun zamanda çalışma yeteneği yer alır – hepsi de ofis politikaları veya uzun işe gidip gelmelerle uğraşmak zorunda kalmadan!

Sanal asistanlığa başlamak için:

 • Upwork (www.upwork) gibi web sitelerinde ne tür müşterilerin sizin gibi diğer insanlardan yardım istediğini öğrenin. Örneğin, birisinin akıcı bir şekilde Fransızca konuşan birine ihtiyacı varsa, doğrudan onlarla iletişime geçmeden önce bunu iyi yapan birini bulun ve özellikle ticari çıkarlarıyla ilgili bir konuda başka birinin yardımına ihtiyaç duyup duymadıklarını sorun, böylece bu işletmelerin yalnızca bu tür bir hizmet istediğinden değil, aynı zamanda bunu takdir ettiğinden de emin olun çünkü aksi takdirde neden başka bir kişiye ilgi gösterme zahmetine girsinler ki?

Online Ürün Satışı

Online ürün satmak para kazanmak için iyi bir yoldur. Eğer online olarak satabileceğiniz bir ürününüz varsa, bu dünyada bir adım öne geçmenin ve ekstra para kazanmanın en iyi yoludur. Bunu yapmanın birçok yolu ve mallarınızı veya hizmetlerinizi satmanıza olanak tanıyacak birçok farklı site vardır.

Mallarınızı veya hizmetlerinizi çevrimiçi satarken yalnızca bir değil, birkaç seçeneği tercih edebilirsiniz:

 • İnsanların doğrudan bilgisayarları veya mobil cihazları aracılığıyla mağazanızdan ürün satın alabilecekleri bir e-ticaret web sitesi oluşturabilirsiniz (e-ticaret). Bu, ödemenin doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için işlemin her iki ucunda da internet bağlantısı gerektirir; ancak doğru yapıldığı takdirde bu yöntemin, geleneksel tuğla ve harç mağazalarıyla ilişkili daha düşük genel giderler de dahil olmak üzere birçok faydası vardır, çünkü çok fazla alana ihtiyaç duymazlar; müşterilerin, satın aldıkları ürünleri kontrol etmeden önce, kasiyer fişleri gibi ödenecek çekler yaptıktan sonra, çalışanların evrakları doldururken beklemek zorunda kaldıkları perakende satış yerlerine kıyasla kasalarda sipariş verme / satın alma arasında daha kısa bekleme süreleri nedeniyle artan kolaylık, değerli zamanlarını, aradıklarını bulmak için yardım isteyebilecek diğer müşterilerle etkileşime girmekten alıkoyar!

Serbest Çalışan Olun

Evden para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, serbest çalışmak mükemmel bir seçenektir. Kendi saatlerinizi, müşterilerinizi ve projelerinizi seçebilirsiniz. Ayrıca kendi fiyatlarınızı belirleyebilir ve hatta okulda öğrendiklerinizle ilgili olmayan becerilerinizi bile kullanabilirsiniz!

İlginizi çeken bir niş pazar bularak işe başlayın: eğer insanların para ödemeye istekli olduğu bir işse (inceleme yazmak gibi), muhtemelen sizin gibi bu işi iyi (ya da en azından yeterince iyi) yapmak için gerekli bilgi/deneyime sahip birini işe almak isteyen müşteriler olacaktır.

Talebine ve fiyat noktasına ($$$) göre en çok ilgi çeken iş türünü daralttıktan sonra, bu belirli müşterinin finansal açıdan bu parametrelere uyup uymayacağına karar verin: beklentileri yüksek olduğu için minimum deneyime sahip birini işe almakla daha çok ilgileniyorlarsa; bu projeler çok para etmediği için yalnızca yeni başlayanlardan küçük işleri kabul etmeye istekli olacaklarsa

Kendi Danışmanlık İşinizi Kurun

Danışmanlık işleri genellikle ek gelir elde etmek için harika bir yoldur ve kendi evinizden kolayca başlatılabilir.

Danışmanlık işi nedir?

Bir danışmanlık işi, ödeme karşılığında müşterilere hizmetlerini sunan bağımsız bir yüklenicidir. Müşterinin ne kadar para kazanacağınız üzerinde hiçbir kontrolü yoktur, ancak çoğu müşteri, geleneksel işlerle karşılaştırıldığında yatırımlarının zaman içinde artan karlarla karşılığını alacağını bekler. Hangi projeleri üstleneceğinizi becerilerinize ve ilginize ve her projeden ne tür sonuçlara ihtiyacınız olduğuna göre seçersiniz (örneğin, satışları %20 artırmak veya müşteri memnuniyetini %25 artırmak).

Çevrimiçi Anketlere Katılın

 • Anketlere katılın.
 • Fikirleriniz için ödeme alın.
 • E-posta okumak için para alın.
 • Video izlemek, oyun oynamak ve daha fazlası için para kazanın!
 • Online alışveriş yaparak veya Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde reklam izleyerek para kazanın. Swagbucks ile ortaklık kuran bazı mağazalarda kredi kartınızı kullandığınızda da ödül puanları kazanabilirsiniz.* Web’de arama yaparak, uygulama indirerek veya çevrimiçi reklamları görüntüleyerek puan kazanın.* Anketlere katılmak için ödeme alın (ücretsizdirler) veya kaydolmanızı isteyen şirketlerin tekliflerine kaydolun (ücretlidirler).

İnternetten para kazanmanın pek çok yolu var

İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır. Bir blog açarak, çevrimiçi kurslar satarak, e-kitap yazarak, sanal asistanlık yaparak vb. internetten para kazanabilirsiniz. Başlamanın en iyi yolu, neyi yapmakta iyi olduğunuzu bulmak ve sonra onun peşinden gitmektir! İşinizi nasıl geliştireceğiniz veya web sitelerini dünyadaki herkesten daha hızlı nasıl oluşturacağınız konusunda bir e-kitap fikriniz varsa (ve nasıl yazacağınızı biliyorsanız), bugün yazmaya başlayın!

İlk adım, işe balıklama dalmadan önce her zaman işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmektir. Bu, daha sonra işler önceden iyi hazırlanılmadığı için planlandığı gibi gitmediğinde hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayacaktır

Umarım bu yazıyı faydalı bulmuş ve para kazanmanın yeni yollarını öğrenmişsinizdir. Bu konulardan herhangi biri hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, konuyla ilgili diğer makalelerimize göz atmaktan veya Smm paneli adresindeki web sitemizi ziyaret etmekten çekinmeyin.

Yorum Yap