Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay. Sağlıklı Kilo Vermek.

 Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay. Sağlıklı Kilo Vermek.

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay. Sağlıklı Kilo Vermek.

 

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay İnsanlar aldıkları kilolardan kurtulmak için çeşitli yollara başvurmaktadır fakat alınan kiloların hemen verilemeyeceğinin bilincinde olmak sağlıklı bir bedene sahip olmak için son derece önemlidir.

Bu bilinçte olmayan kişiler hızlı kilo vermek için hiç sağlıklı olmayan diyet programlarına ya da çeşitli yollara başvurduğu günümüzde görülen bir gerçektir. Kilo verirken bu sürecin yavaş yavaş ilerlemesi en sağlıklı olanıdır özellikle bir diyetisyen yardımı alınmıyorsa hızlı kilo vermek sağlık sorunlarını doğurabilmektedir.

Haftada 1 kilo vermek en sağlıklı olanıdır bundan daha hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmak ise sağlık açısından iyi değildir. Aynı zamanda çok hızlı kilo kaybetmek kas kayıplarına da yol açacağından vücudunuzun direncini de düşürecek ve günlük yaşantınızı zorlaştıracaktır.

 

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay

Hızlı Kilo Vermek Zararları nelerdir?

*Kas kayıplarına yok açar

*Besin eksikliğine neden olur

*Metabolizmanızı yavaşlatır

*Saç dökülmelerine neden olur

*Bağışıklık sisteminizi zayıflatır

*Kemik güçsüzlüğüne neden olur

*Safra kesesinde taş oluşabilir

*Üşüme

*Aşırı susuzluk

*Baş dönmesi

*Hipoglisemi

*Organ yetmezlikleri

*Ağrılar

*Kabız olmak

*İshal olmak

Kontrollü bir şekilde verilen kilolar aynı zamanda korunan kilolar olmaktadır bu nedenle verilen kiloların korunması için de çaba gerekir. Çok hızlı kilo verildiğine ilerisi için verilen kilonun korunması ise mümkün değildir.

 

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay

 

Kolay Kilo Vermek için Yardımcı Olacak İçecekler Nelerdir?

 

*Yeşil çay

*Siyah çay

*kahve

*Elma sirkesi

*Su

*Zencefil çayı

*Sebze suyu

*Protein içecekleri Bu içecekler metabolizmanızı hızlandırır ve açlık hissini azaltır bu sayede de kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

"<yoastmark

Kolay Kilo Vermek  ve sağlıklı kilo vermek isteyenlerin gece geç saatlerde yemek yemesi önerilmemektedir. Gece yatmadan en az 2-3 saat önce öğününüzü yemelisiniz. Bu durum metabolizmanız için de son derece sağlıklı bir seçim olacaktır.

Vücut sağlığınızı koruyarak kas kayıplarına engel olabilirsiniz. Bu şekilde hızlı ama sağlıklı kilo vermiş olursunuz. Gece geç saatlerde yenilen yemekler, uyuduğunuzda hareketsiz kaldığınız için size direk kilo olarak dönecektir. Pek sağlıklı bir yöntem olmayan gece geç saatlerde yemek yemeyi hızlı kilo vermek için bırakmanız gerekmektedir.

Hızlı kilo vermek deyince akla ilk gelen şeylerden biri de spordur. Sporu ihmal etmemelisiniz ki kaslarınız zayıflamasın. Aynı zamanda spor sayesinde besin ihtiyacınız artacağından aç kalmadan kilo vermiş olursunuz.
Hızlı kilo vermenin en kolay yollarından biri de su içmektir. Bu nedenle bol bol su tüketmelisiniz.

Bu değer günde en az 2 litre olmalıdır. Bol su tüketmek yağ yakma metabolizmasının etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Aynı zamanda su tüm vücudunuz için çok sağlıklı bir içecektir. Su tüketiminin cildin nem oranını dengelediği ve metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir.

Çok hızlı kilo vermek için yapılan yanlış sporlar ya da yanlış diyetler sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. 1 haftada vereceğiniz maksimum kilonun üzerinde kilo vermek o an için sizi mutlu etse de uzun zamanda size sağlık sorunları yaşatacaktır. Bu nedenle kilo verirken yapacağınız diyetleri doğru seçmeniz ve bir diyetisyen yardım almanız gerekmektedir.
Verdiğiniz kiloları uzun vadede korumak için en önemlisi spor yaparak kilo vermektir. Spor yaşamınızın bir parçası haline geldiğinde ve beslenme düzeniniz sağlıklı olduğunda kilonuzu her zaman korumanız ve fit bir görünüme sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için yanlış yöntemler seçip sağlığınızdan olmamaya dikkat etmeniz gerekir. Hızlı kilo vermek için yapılması gereken tek şey sağlıksız diyetlerden uzak durmak ve metabolizmayı hızlandırmak olacaktır.

 

"<yoastmark

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Yapılabilecekler Nelerdir?

Hızlı kilo vermek doğru yöntemler izlendiğinde sağlıklı olmaktadır bu nedenle sağlıklı bir şekilde kilo vermeye dikkat etmelisiniz.
*Bol bol su içmek

*Kahve içmek

*Şekerli gıdalar tüketmemek

*Karbonhidratlı gıdalar tüketmemek

*Kahvaltıda yumurta yemek

*Küçük öğün tabağı hazırlamak

*Kalori kontrolü yapmak

*Ara öğünlerde meyve yemek

*Baharatlı gıdalar tüketmek

*Egzersiz ve spor yapmak

*Asitli içecekler tüketmemek

*Protein takviyesi kullanmak

*İyi uyumak

*Yemekleri daha yavaş yemek

*Lifli gıdalar tüketmek

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kolay Kilo Vermek Artık Çok Kolay ve Neden Kahve İçilir?

Kahve hızlı kilo vermek için tüketilebilen bir içecektir. İçerisinde kafein maddesi bulunur ve bu madde kandaki adrenalini arttırır. Yağ hücrelerini yıkarak yağ yakımı sağlar bu durum ise hızlı kilo vermeyi kolaylaştırır. Tüm bu nedenlerden dolayı hızlı kilo vermek isteyenlerin kahve tükettiği gözlemlenir.

 

Yorum Yap