Kyk Başvurusu nasıl yapılır ? Kyk başvurusu sonuçları

2020 - 2021 Eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başlaması için birçok öğrenci sabırsızlık ile beklemekteydi. Her zamanki gibi yüz binlerce öğrenci eğitim hayatının daha kaliteli ve sorunsuz geçebilmesi için burs ve kredileri takip etmekte. Kredi Yurtlar Kurumu’nun sağladığı burs ve krediler öğrencilerin eğitim hayatlarını bir nebze de olsa rahatlatmakta. Özellikle maddi açıdan destek ihtiyacı duyan öğrenciler için kerdi ve burslar vazgeçilmezlerden bir tanesidir.
 Kyk Başvurusu nasıl yapılır ? Kyk başvurusu sonuçları

Kyk Başvurusu nasıl yapılır ? Kyk başvurusu sonuçları

Kyk Başvurusu nasıl yapılır ?  2020 – 2021 Eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başlaması için birçok öğrenci sabırsızlık ile beklemekteydi. Her zamanki gibi yüz binlerce öğrenci eğitim hayatının daha kaliteli ve sorunsuz geçebilmesi için burs ve kredileri takip etmekte. Kredi Yurtlar Kurumu’nun sağladığı burs ve krediler öğrencilerin eğitim hayatlarını bir nebze de olsa rahatlatmakta. Özellikle maddi açıdan destek ihtiyacı duyan öğrenciler için kerdi ve burslar vazgeçilmezlerden bir tanesidir.

 

KYK yurt başvuruları ne zaman 2019

Kyk Başvurusu nasıl yapılır

Başvuru Süreçleri Başladı. Kyk Başvurusu nasıl yapılır ? 

Burs ya da kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 ekim ve 3 kasım tarihleri arasından e-devlet üzerinden başvuruda bulunması gerekmekte. 3 Kasım Salı günü saat 25.59’ a kadar devam edecek başvuruların tamamı e-devlet üzerinden alınacak. Burs ve kredi imkanlarının faydalanmak isteyen tüm öğrencilerin e-devlet üzerinde bulunan sayfayı okuyup onaylaması gerekmekte. Bu işlemi yapmayan öğrencilerin kredi ya da burs için başvuru yapması mümkün olmamakta. Öğrenciler son başvuru gününe kadar sistem üzerinden bilgilerine erişebilecek ve güncelleyebilecek.

Başvurular Neye Göre Değerlendirilmekte? Kyk Başvurusu nasıl yapılır ? 

Kyk başvurusu sırasında öğrencilerin beyan ettikleri ekonomik, sosyal ve başarı durumları göz önünde bulundurulmaktadır. Bu durumlara ilişkin bilgiler Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığı ile teyit edilmekte. Yapılan değerlendirmeler sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi sağlanmakta.
Başvuru Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

 

KYK yurt ve burs başvurusu başladı mı? 2020 KYK başvuru tarihleri ve başvuru şartlarında detaylar - Son Dakika Haberler

Kyk Başvurusu nasıl yapılır

Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamamaları için öncelikli olarak e-devlet sistemine giriş yaparak okul, bölüm, hazırlık ve kayıt doldurma bilgilerini detaylı bir şekilde kontrol etmesi gerekmekte.

Bilgilerinde hata olan öğrencilerin doğrudan ilgili üniversitenin öğrenci işleri ile görüşmeleri gerekiyor. Bilgilerin YÖKSİS üzerinden güncellemesi sağlanmalı. Aksi halde sorunlar yaşanabilmektedir.

Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisi ile burs ya da kredi başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları beyan ettikleri bilgiler üzerinden değerlendirilmektedir. Bu sebepten bilgilerde herhangi bir yanlışlık olamamasına özen gösterilmelidir. Bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin son başvuru tarihine kadar düzeltmeleri avantajlarına olacaktır.

Burs Başvuru Nasıl Yapılır?

KYK 8. yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KYK yedek yurt sonuç tarihi belli oldu - Takvim

Kyk Başvurusu nasıl yapılır

 

Kyk başvuru ekranı tam olarak 11 farklı adımdan oluşmakta.

Başvurusunu başarılı bir şekilde tamamlamak isteyen öğrencilerin öncelikli olarak bu 11 adımı doğru bir şekilde geçmesi gerekmekte. İlk adımda başvuru bilgileri yer almakta. Bu adımda yer alan uyarılar mutlaka öğrenciler tarafından detaylı bir şekilde okunarak dikkate alınmalıdır. Uyarıları dikkatli bir şekilde okuyarak anlayan öğrenciler bir sonraki adıma geçiş yapacaklar.

İkinci adımda öğrencilerin kimlik bilgileri eksiksiz ir şekilde istenmekte. Bu adımda öğrenciler kimlik bilgilerini mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Kimlik bilgileri girildikten sonra mutlaka tekrar kontrol edilmelidir. Herhangi bir hata ya da yanlış ile karşılaşıldığında düzeltilmelidir. Düzeltilmeyen hataların olumsuzluklara sebebiyet vermesi muhtemeldir.

Üçüncü adımda öğrenciye ait öğrenim bilgileri istenmektedir. Bu adımda da öğrenci bilgilerini tamamı ile doğru bir şekilde girmelidir. Dördüncü adımda bilgilendirme mesajı yer almaktadır. Beşinci adımda ise öğrencinin adres bilgileri istenmektedir. Burada adres bilgilerine mutlaka özen gösterilmelidir. Çünkü girilen adres bilgileri başvurularda kullanılacaktır. Altıncı adımda özel durum bilgilerine ihtiyaç duyulur.

Öğrencinin varsa özel durumlarını burada ilgili alanlara doldurması gerekmektedir. Yedinci adımda aile bilgileri istenmektedir. Bu adımda da istenen bilgilere doğru ve yerinde cevaplar verilmelidir. Bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması başvurunun olumlu yanıt almasında etkili olacaktır. Sekizinci adımda burs ya da kredinin yatırılacağı Ziraat Bankası bilgileri istenir. Dokuzuncu adımda Ziraat Bankası ürün başvuru işlemleri girilir. Onuncu adımda verilen bilgilerin ön izlemesi sağlanır. On birinci adımda da kyk başvuru işlemi tamamlanır.

 

Yorum Yap