Okullar Ne Zaman Açılacak, Hangi Sınıflar Açılacak?

 Okullar Ne Zaman Açılacak, Hangi Sınıflar Açılacak?

Okulların ne zaman açılacağı veliler tarafından merak konusu oldu. Ara tatil döneminin sonlarına gelinirken, okullar ne zaman açılacak sorusu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor, Öğrenciler başta olmak üzere, aileler yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merakla bekliyordu, Pandemi süreci nedeniyle, okullarda yüz yüze eğitime bir süredir ara verildi. Öğrenciler ilk dönemi uzaktan eğitim ile tamamladı. Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı son dakika açıklamalarında okulların ne zaman açılacağına dair tarih verdi. Peki, ikinci dönem okullar ne zaman açılacak?

Okullar Ne Zaman Açılacak

Kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan tarafından pandemi ile ilgili yapılan açıklamalarda oldukça merak ediliyordu. Açıklamalarda okulların ne zaman açılacağı konusu da vardı. Erdoğan gerekli önlemlerin alınması hususunda dikkatli olduklarını ve verecekleri kararlarda çocukların sağlığını öncelik olarak aldıklarını açıkladı. Peki okulların açılma tarihi belli oldu mu ?

Erdoğan açıklamalarında internet erişimi olmayan köy okullarının 15 Şubatta eğitime başlayacağı haberini verdi. Ayrıca önlerinde yaklaşan büyük sınavlar bulunan 8. ve 12. sınıflar. Ve ilkokullarında eğitim hayatına 1 Mart itibarı ile başlamaları için hazırlıklara başladıklarını dile getirdi.

okullar ne zaman açılacak

Özel Öğretim Kursları Açık mı ?

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne resmi yazı gönderdi. Resmi yazı ile 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlayacağını duyurmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne; destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim faaliyetleri konulu resmi yazı gönderdi. Yazıda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında MEB’e bağlı resmi okulların 8. ve 12. sınıflarında. Öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık orta öğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik. İsteğe bağlı olarak açılan yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren tekrar başlayacağı açıklandı.

Okullar Hangi Günler Açık Olacak ?

Bir diğer merak edilen konu olan okulların hangi günler açık olacağı konusunda. Yetkililerden henüz resmi  bir açıklama gelmedi. Bu konuda yakın zamanda netlik kazanacaktır.

 

Yorum Yap