Sarhoşların ayılmasını sağlayacak maske icat edildi #1

 Sarhoşların ayılmasını sağlayacak maske icat edildi #1

Sarhoşların ayılmasını sağlayacak maske icat edildi

8 ay kullanılabilen, kendini dezenfekte eden, virüsleri öldüren maske üretildi - Körfez Haberi

Kanada da icat edilen bu cihaz sarhoş olunduğunda kahve içmekten daha etkili ve kısa bir süre içerisinde sarhoşluğun etkilerini ortadan kaldırarak sarhoşluğu yok ediyor. Sarhoşların ayılmasını sağlayacak bu cihaz Kanadalı bir doktor ve ekibi tarafından icat edilerek geliştirildi ve gelen açıklamaya göre ise kısa süre içerisinde sarhoşların ayılmasını sağlıyor. Bu cihaz tıpkı bir maskeyi andırıyor ve yüksek miktarda karbon monoksit pompalıyor.

Cihaz sarhoş kişi tarafından takıldığında karbon monoksit pompalamaya başlıyor ve sarhoş olan kişinin kolay bir şekilde nefes almasını sağlayarak daha hızlı süre içerisinde yayılmasını sağlıyor

Kişi alkol tükettiği zaman bu alkol kısa zaman içerisinde vücuttan atılıyor. Diyaliz yöntemi ise alkolü kandan hemen uzaklaştırıyor. Fakat şu an için alkolün kandan uzaklaştırılmasını sağlayacak herhangi bir yöntem kimse tarafından bilinmiyor.

 

Yeni icat, sarhoşların nefes alıp vererek ayılmasını sağlıyor - Dünya Haberleri

Geçtiğimiz günlerde ise Toronto genel hastane araştırma Enstitüsü’ndenDrJosepFisher alkol alan kişinin vücudunda bulunan alkolün akciğerler ile de atıldığını gördü. Daha sonra ise sarhoşların ayılmasını sağlayacak bir maske icat etmeye başladılar.

DrJosepFisher ve ekibi sarhoşları ayıltan maskeyi icat etti ve bir grup üzerinde denedi.

Denemeler sonucunda sarhoş olan kişilerin kısa zaman içerisinde ayrıldığı görüldü. DrJosep Fisher bu konu hakkında açıklamalar yaptı. Yaptığı bu açıklama da; Akciğerlerin hava boşluklarında alkolün kokusunun gidebileceğini ve olabileceğini söyleyerek kişilerin nefesinde alkolün bu sebepten dolayı koktuğunu dile getirdi. Çalışmalarımızı bunu düşünerek yaptık ve başarı ile istediğimiz sonuca ulaştık.

Ekibimiz ile beraber cihazımızı yapmaya başladık ve kısa zaman içerisinde cihazımız bitti ve deneme aşamalarını da başarılı ile geçti. Bu daha çok sarhoş olan kişiyi ayıtmak için değil alkolün vücuda olan zararlarını önlemek için de kullanılacak. Yani biz bir tedavi icat ettik ve bu tedavinin de başarılı olacağını düşünüyoruz dedi.

Sarhoşların  Alkol miktarını düşüreçek

Dr. Fisherin açıklamalarına göre alkolün vücuda işlemesi toplamda bir saat kadar sürmektedir. Fakat icat edilen bu cihaz kullanıldığında alkol miktarı neredeyse yarı yarıya düşecek ve yarım saat içerisinde azalacaktır diye ifadelerine sonlandırdı.

 

ABD'yi sallayan Türk kasiyer! Öyle bir şey icat etti ki... - Takvim

Yorum Yap