Sokağa çıkma yasağı saatleri uzayacak mı? Yeni yasaklar var mı?

 Sokağa çıkma yasağı saatleri uzayacak mı? Yeni yasaklar var mı?

Sokağa çıkma yasağı saatleri uzayacak mı? Yeni yasaklar var mı?

Sokağa çıkma yasağı saatleri. Yeni yasaklar geliyor mu sokağa çıkma yasağı var mı sorusu araştırılıyor. Sağlık bakanı Fahrettin koca’ dan yapılan bir açıklamaya göre günlük vaka sayılarında yüksek derecede bir artış olduğunu ürküten tablonun seyrini değiştirmek için gerekli güvenlik önemlerinin almaya hazır oldukları bildirdi.

Yeni bir açıklama için Pazartesi günü bekleniyor gerekli açıklama yapılması için hem Fahrettin hoca hem içişleri bakanlığından gerekli bilgiler verilecektir. Başkan Erdoğan’ın Dün yaptığı bir konuşmada artan vaka ve ölüm sayıları için gerekli “Yeni tedbirleri almaya mecburuz ve almak için gerekli çalışmaları yapıyoruz” verdiği son dakika açıklamasının ardından 2 yeni tedbir dikkat çekiyordu.

Korona virüs vaka ve ölüm sayılarının artması ile ilgili bilim kurulu hızlı bir şekilde harekete geçti.2 haftadır hafta sonları için geçerli Akşam 20:00 Sabah 10:00 arasında sokağa çıkma yasağı vardı artan vaka sayıları nedeniyle yasakları hafta içi de dahil edilerek uygulanmaya başlanması gündemde.Ayrıca kritik bazı şehirlerimizde Artan yüksek vaka sayıları nedeniyle de seyahat (giriş-çıkış) kısıtlamaları getirilebilir. İşte o iller ve detaylar;

BAŞKAN ERDOĞAN “sıkı bir denetim uygulamak zorundayız ” DEDİ BİLİM KURULU HAREKETE GEÇTİ
Cumhurbaşkanı  Erdoğan Dün yaptığı bir konuşma sırasında vakalarında artışına değinerek.
“Milletimizi daha dikkatli olmasını diliyoruz” yoksa 1-2 gün içinde vakalarda bir azalma söz konusu olmaz ise sıkı bir denetim uygulamak zorundayız diyerek sözlerini burada bittirdi.

Bilim Kurulunun yaptığı son dakika’lık bir açıklamada bir toplantı olacağını ve ilk konumuzun artan vakalar ve gerekli kısıtlamalar olacağını acık bir söz ile beyan ederken gözler bir kez daha Pazartesi gününe çevrildi.
RİSK GRUBU OLAN KİŞİLERE RİSK TAŞIYAN KİŞLERE YENİ KISITLAMA GELİYOR.
Bilim kurulundan yapılan yeni bir açıklama ile beraber 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşlar için ek bir gerekli bir saat düzenlemesi ihtimaller arasında.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede 65 yaş üstü vatandaşları ilgilendiren kurallar da açıklandı
Salgında yüksek risk taşıyan yaş grupların günün belirli saatlerinde 3,5 saatlik zaman diliminin azaltılması bekleniyor. Bu yaş gruplarının sadece hafta belirli bir günü belirli bir saat dihttps://www.kisa.link/OcS3liminde dışarı çıkacaklar.

Sokağa çıkma yasağı saatleri

Sokağa çıkma yasağı saatleri  65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ KAÇ?

65 yaş üstü vatandaşlarımızın mevcut saat düzenlemesi şu şekilde planlandı.
10:00-13:00 Bu saatler arasında dışarıya çıkabilirler.
Bundan daha erken dışarı çıkan 65 yaş üstü vatandaşlar ise Emniyet tarafında gerekli cezai işlem uygulanır.

Sokağa çıkma yasağı saatleri 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI NE KADAR?

Emniyet tarafında yakalan kişilere para cezası uygulanır. 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha
Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL para cezası kesilir.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yeni kısıtlamaları açıkladı.
Bunun yanında ; özel sektörlerde ve kamuda esnek mesai çalışması yapılacaktır.
Yeni Tedbirler kapsamında Belirli iş yerler bunlardan bazılar şunlar ; lokanta, berber, halı saha ve benzeri işletmeler zorunlu olarak saat 22:00 kapatmak zorundadır.

Sokağa çıkma yasağı saatleri

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ‘KONAKLAMA TESİSLERİNDEKİ RESTORANLAR’ İÇİN GENELGE

İçişleri Bakanlığı‘nca, 81 il valiliğine gönderilen yeni kısıtlamalar artık hayata geçti.Konaklama tesislerindeki restoranlarda sadece konaklama yapan müşterilere gerekli servisler yapılacaktır dışarıdan gelen müşteriler kabul edilmeyecektir. Otel ve konaklama tesislerinde lokanta Cafe Müzik gibi yayınlar 22:00’ dan sonra kesinlikle yasaktır.
Bu genelge ile beraber lokanta, restoranlar, ve buna benzer büyük veya küçük bütün işletmeler gibi yeme içme yerlerinin sabah 10:00 akşam 22:00 saatleri arasında müşterilerine sadece paket servisi veya gel-al hizmeti sunmak için belirli saat diliminde hizmet sunulacaktır.

 

Sokağa çıkma yasağı saatleri

 

 

Yorum Yap