Yeni asgari ücret belli oldu! – Aylık sigorta primi ne kadar 2021?

 Yeni asgari ücret belli oldu! – Aylık sigorta primi ne kadar 2021?

Son dakika: Yeni asgari ücret belli oldu! – Aylık sigorta primi ne kadar 2021?

Son dakika: Yeni asgari ücret belli oldu! – Aylık sigorta primi ne kadar 2021? Cumhur başkanı Erdoğan bugün 2020’nin son kabine toplantısında askeri ücreti açıkladı işte askeri ücret.  Askeri ücrete tepkiler çığ gibi büyüyor. Türk-Başkanı Ergün ATALAY “askeri ücretin en az 3000 ₺ olmasını talep ediyoruz. Talebimizin altında herhangi bir teklif kabul edilmeyecektir” dedi. Askeri ücretin açıklanmasından sonra gözler Türk-iş’ e çevrildi. Ergün Atalay: 3 bin liranın altındaki teklif, insanları mutlu edecek bir teklif olmaz, çalışanları mutlu edecek bir teklif olmaz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na 3 bin liranın üzerinde bir teklif getirilmelidir” Askeri ücrete halktan ’da tepkiler gecikmedi.  Evimize ekmek götüremiyoruz ekonomik kriz var.5 litre yağ 64 lira diyen halk isyanda.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

Açıkladı: Askeri ücrete %26,51 askeri ücrete Türkiye Cumhuriyeti’ nin en büyük zammını  yaptık. Dedi ve ekledi “halktan gelen tepkileri görüyoruz ama ülkemizin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle elimizden gelen bu. Bu noktadan sonra halkımızın biraz anlayış içinde olması ve bizimle birlikte mücadele etmelerini bekliyoruz.” Dedi. Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı MANSUR YAVAŞ askeri ücret açıklanmadan önce şunlara değindi. Ankara belediyesinde çalışan herkesin maaşını en az 3100 ₺ yapacağız. Şeffaf belediyecilik anlayışımızla sadece Ankara’da değil bütün Türkiye’de uygulanmasını hükümeten talep ediyoruz dedi.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç asgari ücret için 27 maddelik bir kanun teklifi hazırladı. Kanun teklifinde en dikkat çekici detay ise, asgari ücretin 3.100 TL’ye çıkartılma talebi oldu

Kanal B - Asgari Ücret Tespit Komisyonu

Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü açıklamasında askeri ücretin az olduğunu ve tekrardan meclise sunulması gerektiğini söyledi. Teklifin reddedilmesinde şu şekilde açıkladılar “sözde Türkiye‘ yi uçuracağı söylenen 2023 projesinin temellerini bu şekilde atılamayacağının halkını bu denli hor davranan bir hükümet ‘in değil 2023 2073 dahi olsa bir yere varamayacağını söyledi”

Milliyetçi hareket partisinin askeri ücret teklifi ise 2517₺ olması yönündeydi.

Bu teklifle halkın tepkisini üzerine çeken Devlet Bahçeli teklifini değiştirmemekte ısrar etti. Halkımızın bulunduğu konumda askeri ücreti artırmak yerli ve milli gücümüzü azaltacak ve ülkemizi kaosa sürükleyecek dedi.

İşte beklenen askeri ücret rakamlar.

2021 yılı asgari ücreti açıklandı

 

 

Brüt Askeri Ücret  = 3577,5 ₺

Net Askeri Ücret (Bekar) = 2825 ₺

Net Askeri Ücret (Evli Eşi Çalışmayan) = 2879 ₺

Net Askeri Ücret (Evli Eşi Çalışmayan 1 Çocuklu) = 2919 ₺

Net Askeri Ücret (Evli Eşi Çalışmayan 2 Çocuklu) = 2960 ₺

Net Askeri Ücret (Evli Eşi Çalışmayan 3 Çocuklu) = 3013 ₺

 

 

Yorum Yap