Tik Tok Sony müzik ile anlaşmasını duyurdu Son dakika

 Tik Tok Sony müzik ile anlaşmasını duyurdu Son dakika

 Tik Tok Sony müzik ile anlaşmasını duyurdu

Tik Tok 

Tik Tok

Tik Tok Geçtiğimiz günlerde Sony müzik ile anlaşmaya çalışan TikTok bugün ise yeni bir lisans anlaşması gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Yapılan bu anlaşma  kapsamındaTik Tok kliplerine istedikleri şarkıları herkes ekleyebilecek. TikTok un Sony ile anlaşması birçok kişi tarafından merak  edilip araştırılıyordu. Herkesin beklediği bu haber sonunda açığa kavuştu.

TikToksony müzik  Entertainment ile kullanıcıların tikTok’ta çektikleri kliplerine istedikleri şarkıyı  yükleyebilecekleri ve bu konuda lisans anlaşmalarının yapıldığını dile getirdi. Bu konu sony ile bir kaç aydır konuşuluyordu ve bugün bu konu netlik kazandı. Tik tok kullanıcıları güncellemenin ardından bu özellikten istedikleri gibi faydalanabilecekler ve videolarına istedikleri sesleri yükleyebilecekler.

Tik Tok 

Tik Tok

 Tik Tok Sony anlaşması nedir?

 

TikTok yakın zamanda açıklama yaptı ve bu anlaşmada TikTok kullanıcılarının Sony müziğin güncel kataloglarında bulunan müziklerden faydalanabileceklerini ve videolara  bu ses kliplerini ekleyebileceklerini söyledi. TikTok kullanıcıları artık önümüzdeki günlerde ses kliplerine, yeni çıkan favori müzikler ve ikonik tarz sesleri ekleyebilecekler.

"<yoastmark

Geçtiğimiz günlerde  TikTok sony ile anlaşmaya  varacaklarını kullanıcılarına duyurmuştu. Fakat bu konu hakkında net bir bilgi yoktu. Bugün gelen bilgiye göre beklenen oldu ve TikTok Sony ile anlaşmaya vardı. Artık TikTok kullanıcıları Sony musicentertainment ile kliplerine diledikleri müzikleri kolaylıkla yükleyebilecekler. Lisans anlaşması bu şekilde gerçekleşti ve kullanıcılar tiktoku güncelledikten sonra bu şekilde kullanmaya ve tiktok ’tan yararlanmaya başlayacaklar.

 

TikTok bütün anlaşmaların güvence altında kalması için büyük çaba sarf ediyor. Geçtiğimiz ocak ayında TikTokMerlin ile bir anlaşmaya vardı. Daha sonra ise mayıs ayında bu konu ile ilgili güncelleme getirildi. TikTok kullanıcıları kendilerine hesap açarken resmi marka hesabını ya da promosyon hesabını oluşturduğunda sadece ticari müzik kitaplığında bulunan seslerden faydalanabilecekler. Bunun sebebi ise tanıtım sebebiyle kullanılan materyallerin telif hakkının korunmasıdır. TikTok sony ile anlaşmaya varsa bile bu kısıtlamalar bir süre daha devam edecek ve bu şekilde sürdürülecektir. TikTok Geçtiğimiz günlerde Sony müzik ile anlaşmaya çalışan TikTok bugün ise yeni bir lisans anlaşması gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

 

Yorum Yap