Playstation 5 (PS5) Fiyatı, Sony Playstation 5 Özellikleri

 Playstation 5 (PS5) Fiyatı, Sony Playstation 5 Özellikleri

Playstation 5 (PS5) Fiyatı, Sony Playstation 5 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde Sony Playstation 5 satışlarının 12 Kasım 2020 itibari ile müşterilere sunulacağını belirtti. Japonya’da icat edilen bu teknolojik aleti almak isteyenleri sevindirici haber geldi. Gelen bilgiye göre Sony playstation 5 oyunlarının bazılarında Türkçe dil kullanılabilecek. Jaonyada bu cihazı almak için öncelikle ön sipariş oluşturuluyor ve daha sonra cihaz alınıyor.

PlayStation 5 Detaylı Tanıtım Etkinliği Ne Zaman? - PC Hocası

Sony, playstation satışlarında müşterilere uyarıda bulundu

Sony önceki günlerde playstation  in satışa sunulacağını söylemişti. Covid 19 sebebi ile Sony herhangi bir etkinlik yapmayacak ve piyasaya süreceği sony playstation 5leri farklı yöntemler ile müşterilere sunacak. Normalde piyasaya sunulan bu tür teknolojik aletler mağazalarda yapılan satış etkinlikleri kapsamında müşterilere tanıtılıp ve müşterilere sunuluyordu. Fakat tüm dünyayı esir alan korona virüs salgını sebebiyle o bir süre gerçekleşmeyecek ve Sony PlayStation  farklı yöntemler ile müşterilere sunulacak. Japonya’da hayatını sürdüren kişiler ise PlayStation 5 almak isteyenlerin mutlaka 12 Kasım 2020 tarihinden evvel ön sipariş oluşturmaları gerekecek ve herhangi bir ön sipariş oluşturmayan kişiler PlayStation 5alamayacaklar.

Sony, PlayStation 5'in tanıtılacağı tarihi açıkladı - Sputnik Türkiye

Sony, yaptığı açıklamada ise Japonya’da PlayStation  kalmadığını dile getirdi. Stokların ise ne zaman yenileceği hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil. Yeni çıkarılan ve 12 Kasım tarihinde müşterileri ile buluşması planlanan PlayStation  birçok kişi tarafından talep gördü. Henüz müşterileri ile buluşmadan Japonya’da PlayStation  kalmadı şimdiden tükendi. Bu cihazı almak için mutlaka kişilerin ön sipariş oluşturması gerekiyor ve herhangi bir sipariş oluşturmayan kişiler teknoloji aleti alamıyor.  Şimdiden birçok rağbet olduğu için Japonya’da bu alet satışa sunulmadan kişiler tarafından ön sipariş ile  alınmış ve tükenmiştir. Önümüzdeki günlerde ise tekrardan sony playstationun stoklarının yenileneceği ve müşterilere tekrardan sunulacağı bekleniyor. İlk ön siparişi oluşturmayan kişiler tekrardan stokların yenilenmesini sabırsızlıkla bekliyor.

PlayStation 5'in fiyatı ve çıkış tarihi sızdı

Playstation 5 fiyatı belli Oldu

Japonya’da Sony PlayStation   talebin  artması ve kısa bir süre içerisinde bitmesi bütün ülkeleri tedirgin etti. Birçok kişi şimdiden 12 Kasım tarihini bekliyor ve PlayStation fiyatını merak ediyor. Sony’nin Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre ülkemizde PlayStation  satış fiyatı 8299 TL olarak müşterilere sunulacak.

Daha fazala bilgi için başka yazılarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

PlayStation 5 konsolunun tanıtım tarihi gün ışığına çıktı - LOG

Yorum Yap