Yerli Otomobil TOGG Hakkında Gerekli Bilgiler – Teknik Özelikler

 Yerli Otomobil TOGG Hakkında Gerekli Bilgiler – Teknik Özelikler

Togg ne zaman üretime geçecek

Yerli Otomobil TOGG 2021 senesinde cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD toplantısı gerçekleştirdi ve bu toplantıda Togg ile alakalı bilgiler verip en yakın süre içerisinde çalışmaların gerçekleşeceğini bildirmişti.

Peki, togg ne zaman üretime geçecek? Geçtiğimiz günlerde ise togg tanıtımı yapıldı.

Togg un ne zaman satışa sunulacağı müşteriler tarafından merak konusu oldu ve elektrik ile çalıştığı için tüm dünyanın dikkatini çekti.
Elektrik ile çalışacak bu araçların ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne olacağı şuan için netlik kazanmasa da birçok kişi bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor ve araştırmalar yapıyor.

Togg araçlarının tahminen 2023 senesinde satışa sunulacağı söyleniyor.

TOGG CEO'su Karakaş: Yerli otomobilin motoru için Bosch, bataryası için Çinli firmalarla görüşüyoruz | Euronews

Togg fabrikası yapım kademesinde

İlk yerli aracımız olan togg un geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapıldı. Tanıtımı yapıldıktan sonra seri bir şekilde üretime geçileceği dile getirildi. Şuan için togg aracının üretiminin yapılabilmesi için gerekli fabrika yapılıyor ve fabrika biter bitmez ilk yerli araç üretimine seri bir şekilde başlanılması planlıyor.

Togg fabrikası şuan yapım aşamasında olduğu için 2021 in sonuna doğru bu fabrikanın yapımı sonlandırılacak ve 2022 senesinde ise togg araçlarının yapımına başlanılacak. 2022 senesinde yerli araçlarımız seri bir şekilde üretilecek fakat 2023 senesinde ise satışa çıkarılacak. Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre ve tanıtımında verilen bilgilere göre yerli aracımız tamamen elektrik ile çalışacak.

Yeni satışa sunulacak togg araçları birçok kişi tarafından ilgi gördü ve inanılmaz beğenildi. Özelikle elektrik ile çalışması herkesi heyecanlandırdı. İşte tahminen 2022-2023 senesinde satışa sunulacak togg un özellikleri aşağıdaki gibidir
• Şarjı doldurulduğunda 300-500 km mesafe yol gidebilecek
• 30 dakika içerisinde şarj oranının yüzde 85 i dolacak
• Togg araçlarda 8 sene garanti imkânı verilecek
• Sıfır emilasyon
• Sıfır doğa çevri
• Beygir günü 400
• 100 km hıza 4 saniyede çıkabilecek
• Çarpışma tehlikesine karşı yüzde 30 daha dayanıklı olacak
• Elektrik ile çalışacak ve istasyonlardan kısa zaman içeresinde şarjı doldurulabilecek. Şarjının tamamen dolması için en fazla yarım saat beklemek gerekecek
• Ekonomik olacak

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Veya Kısaca TOGG Hakkında

TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?

TOGG yapılırken herhangi bir fiyat belirlemediğini acılayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank.
Biz gereken planlarımız şimdiden yapıyoruz hem servis ücretti her konudan düşük fiyatlarla ülkemizin insanlarına bu araçları vereceğiz diye bir açıklamada bulundu.

TOGG’un Öne Çıkan Özellikleri Neler olacak
TOGG ilk aşamada üretilirken sedan ve hac bak olarak üretildi ilerleyen süreçlerde daha farklı modeller üretilmeye devam edecek.

Yerli Otomobil

Yerli Otomobil

TOGG MOTORU KAÇ BEYGİR

Herkes motoru nasıl olacak sorusunu sormaya başlamıştı. TOGG 2000,3000,4000 motor güçlerine sahip farklı modeller üretildi motor performans konusunda TOGG çok büyük performans bekleniyor hem hız konuda hem şuanda çok yüksek konfor bekleniyor.
En çok sorulardan biriside Kaç dakika da şarj olacak

Bunu bende çok merak ettim ama doğru bir kaynak bulamamıştım. TOGG 30 dakika’ da daha kısa bir süre şarj olabiliyor evet hızlı şarj sayesinde bu kadar kısa bir sürede %85 şarj oluyor kısa bir süre içerinde bu kadar hızlı dolması çok büyük dev bir avantaj.

Yerli Otomobil

Yerli Otomobil

TOGG Şarjı kaç kilometre menzile sahip

TOGG %100 şarj olduktan sonra 490-500 km bir menzile sahip bu menzil ise bir çok şehirden şehre gitmenize olanak sağlayacaktır kısa biz size nerden nereye gideciğiniz hakkında kısa bir kutucuğu sunduk.

ANKARA ile ADANA arasındaki mesafe 490
 ANKARA ile ZONGULDAK arasındaki mesafe 268 KM
 ANKARA ile İSTANBUL arasındaki mesafe 453 KM
 Merak ettiğiniz bir yer olur ise şu linkten nerden nereye kaç kilometre öğrenebilirsiniz

 

TOGG Her zaman ana merkeze bağlı şekilde olacak.
Bundan dolayı ile TOGG her zaman yeni bir güncelleme almaya hazır olacak bağlantı türü ise 4.5 G ile bağlanacak .

TOGG araçları aynı normal araçlar gibi sigorta , kasko işlemleri yapılacaktır.
Online Özellikler ile Hayatı Kolaylaştıran Bir Araç

TOGG sürekli internete bağlı olacaktır. Modem veya ek bir cihaza gereksim duymadan şehir internetinden otomatik olarak yararlanacaktır.

Gelecek yıllar 5 g teknolojisi olan bir teknolojiye hızlı bir giriş yapacaktır TOGG devlet destekli kredileri mevcuttur isteyen olursa oradan kredi çekmek isteyen olursa devlet bankalarından gerekli kredileri düşük faizlerle kredi desteği sunuclacktır.

Yerli Otomobil TOGG

Yerli Otomobil TOGG

#togg #araba  #yerliaraba #türkiye #2022 #otomobil #hayat

Yorum Yap